Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Зимовий чи літній час?

Зимовий чи літній час?

Вчора, 3 березня, депутати Верховної Ради України в першому читанні підтримали законопроект щодо відміни сезонного переведення годинника з зимового на літній час навесні і навпаки восени

 

Якщо законопроект буде прийнятий в остаточному варіанті і його встигне підписати Президент до 28 березня, то країна залишиться у зимовому часі. Автор цього документу – віце-спікер Руслан Стефанчук вважає, що для України це природній час, який відповідає розташуванню держави на всесвітній мапі.

Між тим, не все так однозначно. Дійсно, до 1981 року наша країна постійно жила у зимовому часі  і лише  потім був запроваджений перехід на варіант  «літо-зима». З економічної та соціальної точки зору він був найбільш компромісним та раціональним. Таким, втім, залишається і донині.

Наприклад, якщо залишити зимовий час на літо, то в більшості областей України світати буде майже вночі – між третьою та четвертою годинами. Відповідно і темніти буде раніше – в районі 20.00 Навряд чи це сподобається багатьом мелітопольцям – по-перше, через це пропускається багато світлового дня на сон, а по-друге ввечері через ранній захід сонця залишається менше часу на особисті справи, які зазвичай роблять поза будинком – чи то виїхати  на природу, чи поратися на городі. З економічної точки зору для мелітопольців  зимовий час влітку теж не є досить вигідним – ввечері доведеться зайвий час користуватися електроенергією, що за підсумками місяця виллється у суттєву суму в платіжках.

Плюс лише один – людському організму не доведеться два рази на рік звикати до нового режиму. Хоча, за словами спеціалістів, на адаптацію  в середньому вистачає декілька днів. Чи перевищує цей плюс багато мінусів – напевно, ні.

Але так не вважають 277 нардепів Верховної Ради України , у тому числі і, як не дивно,  два мелітопольця – Володимир Крейденко та Сергій Мінько. Ці обранці в складі більшості проголосували за відміну сезонного переводу годинника.