Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Що тепер можна робити із землею

Що тепер можна робити із землею

До 1 липня 2021 року в Україні був чинним мораторій (тимчасова заборона) на купівлю-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Скасування мораторію на обіг земель означає, що громадяни зможуть купувати, міняти, об'єднувати земельні ділянки та отримувати під них кредити

 

Відповідно до нових законодавчих змін, купити землю можуть громадяни України, яким належить право постійного користування або довічного успадкованого володіння земельними ділянками державної і комунальної власності, призначеними для ведення фермерського господарства. Також можливість купівлі землі мають орендарі ділянок, які набули право оренди через переоформлення права постійного користування до 2010 року. Ці категорії громадян можуть викупити земельні ділянки з розстрочкою до 10 років. Ціна землі буде дорівнювати нормативній грошовій оцінці, без проведення земельних торгів. У разі купівлі ділянки з розстроченням платежу право власності переходить до покупця після першої сплати.

Варто зазначити, що до 1 січня 2024 року загальна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності громадянина України не може перевищувати 100 га. Крім того весь процес купівлі-продажу проходитиме під керівництвом нотаріусу. Він перевіряє правильність поданих документів та проводить перевірку покупця, зокрема:

  • Встановлює особу
  • Перевіряє, чи не накладено на особу санкції
  • Перевіряє джерело походження коштів
  • Перевіряє, чи не розташована земельна ділянка поблизу Державного кордону (50 км зона)
  • Рахує граничну концентрацію (до 100 га)

Однак українці можуть не тільки продавати свої землі, а й наприклад:

  1. Здавати ділянку в оренду і отримувати постійний дохід,
  2. Бути фермером. Користуватися своєю або орендованою землею та розвивати власну справу.
  3. Використати ділянку як заставу. За необхідності, використати землю як заставне майно та отримати кошти на розвиток свого господарства або на особисті цілі.
  4. Подарувати або віддати в спадок.