Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Костянтинівка без голови?

Костянтинівка без голови?

В одній з найбільших громад Мелітопольського району – Костянтинівській, місцеві депутати на сесії, що відбулася у останній день літа, відсторонили від роботи голову Тетяну Горбань. Законність такої процедури у частини юристів викликає сумніви, тому правомірність перерозподілу влади буде вирішуватися у суді.

 

Розпочалося все з того, що Тетяна Горбань на початку сесії відмовилася від того, аби включити до порядку денного три питання – звільнення секретаря, обрання нового та звіт голови. Депутати наполягали на тому, що вони мають право внести додаткові пункти та скоректувати порядок денний сесії, голова ж відповідала, що не дотримана процедура і врешті-решт після декількох гарячих хвилин сперечань взагалі оголосила про перерву.

Виходячи з подальших подій, обранці тільки того й чекали. Вони продовжили працювати без Тетяна Горбань, яка пішла з сесії, внесли всі вищезазначені питання до порядку денного та ще й додатково додали пункт про висловлення недовіри голові Костянтинівської громади. Майже миттєво на руках у обранців з’явився заготовлений список претензій до Тетяни Горбань, які були озвучені. Головне – начебто голова розпоряджається бюджетними грошима на свій розсуд та на сумнівні статті витрат.

Після цього депутати майже одноголосно висловили недовіру Тетяні Горбань, проголосували за звільнення старого секретаря Лариси Онищенко, та призначили нового – представника «ОПЗЖ» Христину Левадну. У свою чергу остання запропонувала кандидатури заступників. І тут ще одна дивина, яка вказує на те, що переворот у владі був спланований не в Костянтинівці, а в Мелітополі – першим заступником став Олексій Громико ( на той час керівника відділу мелітопольського виконкому з питань благоустрою та екології). Також на аналогічні посади обрали Юлію Дузь та Оксану В’юник.  

Тепер, виходячи з логіки подій, Костянтинівську громаду чекають перевибори голови. Щоправда Тетяна Горбань вже заявила на своїй сторінці у Фейсбук, що не має наміру здаватися і буде боротися за те, аби рішення депутатів були визнаними  незаконними.

Ключовою подією, яка призвела врешті-решт до  цієї владної революції можна з впевненістю назвати не те, що Тетяна Горбань за думкою депутатів незадовільно виконувала свою роботу, а  протистояння Костянтинівського голови  та нардепа Сергія Мінька.   Адже Тетяна Горбань одна з небагатьох керівників громад Мелітопольського району, хто вирішив вести своє господарство окремо від міста, без вказівок мелітопольських можновладців. А це, на хвилиночку, щорічний бюджет у 100 млн гривень. Можна також спрогнозувати, що зовсім скоро на якусь керівну посаду у Костянтинівській громаді, наприклад старостою Вознесенки,  повернеться і прибічниця нардепа, одіозна Ольга Гарабажіу.