Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Квартири видали з порушенням?

Квартири видали з порушенням?

У Мелітополі розслідують роздачу квартир комунальникам поза чергою – про це повідомляє сайт «Запорізький проєкт розслідувань» Так, стало відомо, що Мелітопольський міськрайонний суд продовжив поліції строки розслідування справи щодо роздачі квартир керівництву міськради поза чергою.

 

Згідно з матеріалами справи, до Мелітопольської міської ради на початку 2019 року звернулася низка службовців з заявою про надання службового житла.

Серед них – начальник  управління соціально-економічного розвитку міста Юрій  Захарчук – 55,2 кв. м (трикімнатна квартира),  начальниця фінансового управління Яна Чабан – 63 кв.м – двокімнатна квартира, начальник  відділу культури Михайло Семікін – 36,3 кв.м (однокімнатна квартира), директорка департаменту протокольної служби міського голови Христина Євтушенко 54,7 кв.м (двокімнатна квартира), радниця  міського голови Катерина Моісеєнко – 33,2 кв.м (однокімнатна квартира) тощо.

Ці заяви розглянула комісія з житлових питань і винесла на розгляд виконкому проєкти рішень про закріплення низки квартир за відповідними управліннями, департаментами та комунальними підприємствами, у яких працювали заявники. Також комісія винесла проєкт рішення про надання квартир заявникам.

Виконком рішенням від 28.02.2019 підртимав ці проєкти. Згодом квартири виключили з переліку службового житла та приватизували.

Поліція вказувала, що посадовці міськради створили для заявників умови з отримання житла без дотримання черговості. Окрім цього, на момент подачі заяв у декількох заявників вже було житло.

З огляду на це, силовики у вересні минулого року відкрили кримінальне провадження щодо зловживання службовим становищем (ст. 364 КК України”) та почали слідство. 

За цей час вони отримали документи виконкому щодо порядку та підстав отримання житла та заяви про надання житла. 

Але поліції не вистачило відведеного законом року для завершення розслідування. Вони не встигли долучити висновки почеркознавчої експертизи та провести низку інших слідчих дій (яких саме не вказувалося). 

Тож поліцейські звернулися до суду для продовження строків розслідування провадження. Суд це клопотання задовольнив.