Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ 80 річниця: 29 вересня Україна вшановує пам'ять жертв трагедії у Бабиному Яру

80 річниця: 29 вересня Україна вшановує пам'ять жертв трагедії у Бабиному Яру

29 вересня вшановуються 80 роковини з часу однієї з найтрагічніших сторінок історії – початку масових розстрілів у Бабиному Яру у Києві, вчинених нацистами в 1941-1943 роках. Лише за два перших дні німці розстріляли 34 тисячі киян, лише через те, що вони євреї.

 

Загалом за два роки окупації, за різними оцінками істориків, у Бабиному Яру знайшли свій останній притулок до 100 тисяч людей: євреїв, ромів, військовополонених, пацієнтів психіатричної лікарні, українських націоналістів, радянських підпільників та інших категорій населення. Практично чверть населення, що лишилася в окупованому Києві. Бабин Яр став першим жахливим експериментом нацистів із «вирішення єврейського питання» і поклав початок створенню «фабрик смерті» по всій Європі.  Мелітопольщина, як і більшість населених пунктів України, також має свій подібний Бабин Яр. Місцем масових розстрілів євреїв  став протитанковий рів поблизу села Костянтинівка. За два роки окупації там було розстріляно понад 11 тисяч мелітопольських євреїв. На вшанування пам’яті невинно загиблих у Мелітополі до пам’ятника жертвам Голокосту поклали живі квіти.