Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Вакциновані мелітопольці можуть отримати привілеї у разі посилення карантинних обмежень

Вакциновані мелітопольці можуть отримати привілеї у разі посилення карантинних обмежень

В Мелітополі, як і по всій Україні, спостерігається ріст рівня захворюваності на ковід. До того ж місцева влада, регулярно проводячи масові заходи, робить все для того, щоб місто якнайшвидше опинилося у помаранчевій або навіть червоній карантинних зонах. Проблему посилює і те, що рівень вакцинації проти корона вірусу серед мелітопольців доволі низький.

 

Перший заступник Мелітопольського міського голови Ірина Рудакова закликала мешканців міста вакцинуватись. Влада розглядає можливість, щоб під час помаранчевого та червоного рівня епіднебезпеки така категорія громадян могла отримати привілеї.

Так, станом на 29 вересня у Мелітополі вакцинувались 20003 особи (16,2 % дорослого населення), які отримали 34859 вакцин. Найбільше вакцинувались «Пфайзером» (12048 доз) та «Короноваком» (8156 доз).

Між тим, згідно досліджень до 96 % вакцинованих від ковіду переносять захворювання у легкій формі. Тому вакцинація сьогодні є найефективнішим способом захистити себе та близьких.

Перший заступник Мелітопольського міського голови Ірина Рудакова зазначила, що місцева комісія ТЕБ та НС може затвердити привілеї для вакцинованих, якщо така можливість буде у рекомендаціях державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Так, вивчається можливість роботи громадського транспорту у червоній зоні за умови, що водії та пасажири будуть вакцинованими. Також не виключено, що за умови вакцинації співробітників Центру надання адміністративних послуг або наявності “свіжого” ПРЛ-тесту (діє 72 години). Привілеї для вакцинованих також можуть розглядатися у закладах громадського харчування.

За умови посилення карантинних обмежень графік роботи Центру надання адміністративних послуг та управління соціального захисту населення може бути переглянутий: початок роботи не з 8.00, а з 9.00, аби розмежувати скупчення людей у громадському транспорті. Приймати людей будуть за попереднім записом, а очікувати виклику до спеціаліста будуть на вулиці.