Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Фури будуть зважувати прямо під час руху

Фури будуть зважувати прямо під час руху

З 1 жовтня в Україні набув чинності закон про здійснення габаритно-вагового контролю. Розпочали роботу системи «Зважування-в-русі» WIM, які дозволяють автоматично фіксувати перевищення габаритів і допустимої ваги великовантажними автомобілями.

 

50 таких систем вже встановлено на основних магістралях нашої країни.

У Запорізькій області нещодавно теж запрацювали два комплекси «Зважування-в-русі». Один з них у Мелітопольскому районі поблизу Новобогданівки на дорозі державного значення М-18 (Харків — Сімферополь — Алушта — Ялта). Другий на автомагістралі Н-08 (Бориспіль - Дніпро - Запоріжжя – Маріуполь).

Як розповів заступник директору «Укравтодору» Андрій Івко, в перший же день роботи за допомогою системи WIM у Запорізькій області на трасі Н-08 було зафіксовано порушення – на власника фури, яка перевищила вагову норму більш ніж на 30%, накладено штраф у розмірі 51 тисяча гривень. 

Як же працює цей зважувальний комплекс?

Майданчик WiM перекриває дорогу по всій ширині й фіксує рух цілодобово в режимі реального часу за допомогою обладнання, вмонтованого у верхній шар покриття як на дорогах, так і на прогонових будовах мостів.

Система проводить вимірювання навантаження на кожну вісь і на кожне колесо як мінімум у трьох послідовних точках. При цьому автоматично зчитується також номерний знак, вимірюються габаритні розміри і загальна маса транспортного засобу.

Система WiM повністю виключає вплив людського фактору і дозволяє захистити від руйнування дорожнє покриття.

За порушення передбачені штрафи: при перевищенні ваги на 5-10% - 8 500 грн; на 20% - 17 000 грн; на 30% - 34 000 грн. Якщо ж фура виявиться перевантаженою більш ніж на 30%, власнику транспортного засобу доведеться заплатити 51 000 грн штрафу.