Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Запорізька область може перейти до "помаранчевої" зони

Запорізька область може перейти до "помаранчевої" зони

За словами директора Департаменту охорони здоров'я Запорізької ОДА Олексія Кулинича, наразі в області спостерігається зростання захворюваності на COVID-19. Рівень госпіталізації становить понад 50%. Завантаженість ковідних ліжок близько 62%.

 

Найгірша ситуація у лікарнях м. Дніпрорудного, м. Мелітополя, м. Оріхова, м. Полог та м. Запоріжжя. Так, в обласному центрі, за інформацією Департаменту охорони здоров'я,  рівень завантаження ліжок становить 71%. На 90% заповнені обласна інфекційна лікарня та друга міська лікарня. На 88% заповнена дев'ята лікарня міста. На лікуванні у дитячій лікарні перебуває 29 пацієнтів. Переважно це діти віком від 11 до 18 років. 

Як зазначив Олексій Кулинич нова хвиля COVID-19 сильно відрізняється від попередніх. Перебіг хвороби стрімкий. Від інфікування до госпіталізації проходить 4-6 днів. І більшість пацієнтів потребують постійної кисневої терапії. Також збільшилася кількість  важких випадків.

Допереліку ковідних лікарень вже додали перинатальний центр та шосту міську лікарню Запоріжжя. Також планується додатково розгорнути потужності лікарень в Енергодарі, Токмаку та Якимівці. 

Підсумовуючи свою доповідь, Олексій Кулинич акцентував увагу на необхідності максимального дотримання карантинних вимог, і увага!, обмеженні проведення масових заходів та активізації вакцинальної кампанії.

Нажаль, мелітопольські чиновники не бажають обмежувати масові заходи, регулярно проводячи у місті якість спортивні чи культурні свята. А потім з подивом розказують, що їх дуже приголомшує стрімкий рівень заповнення ковідних госпіталів пацієнтами.