Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ В Мелітополі перевіряють сертифікати вакцинації

В Мелітополі перевіряють сертифікати вакцинації

В Мелітополі розпочалися перевірки підприємств щодо дотримання карантину у червоній зоні. Контролюючі служби сьогодні ходили по торгівельнім центрам та кав’ярням. Поліцейські просили обслуговуючий персонал цих закладів пред’явити сертифікати, які підтверджують, що вони вакциновані. Крім того фіксувалося дотримання персоналом всіх протиепідемічних заходів – носіння масок, наявність дезінфікуючих засобів тощо. Доречі, це ж саме стосується і відвідувачів вищезазначених закладів.

 

Поліція в ході рейдів звіряла сертифікати за допомогою планшетів, де встановлена програма, яка сканує QR-код і видає результат: оригінал документа або фальшивий, одне щеплення чи ні. У разі виявлення підробленого сертифіката, власнику і тому, хто його видав загрожує кримінальна відповідальність. За виготовлення та збут підробленої медичної документації порушникам загрожує покарання у вигляді штрафу від 17 тисяч гривень до 5 років позбавлення волі.

При використанні підробленої довідки або сертифіката покарання складе штраф від 850 гривень до обмеження волі строком до 2 років. Однак за покупку фальшивого сертифіката штраф може бути набагато більше - від 17 до 34 тисяч гривень.